Moja mama jest królową„Moja mama jest królową” to kolejna inicjatywa Zakonu Paulinów. Comiesięczne katechezy, poprzedzone modlitwą w Kaplicy Matki Bożej, mają przygotować do głównych uroczystości w Roku Jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – 26 sierpnia. Jasnogórskie Wieczory Maryjne, to katechezy oparte na tajemnicach – misteriach Najświętszej Maryi Panny; od zwiastowania, przez współcierpienie do wniebowzięcia i ukoronowanie. Spotkania poprowadzi Agnieszka Porzezińska w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze, o godz. 19.30, z udziałem gości: kapłanów i świeckich.

Organizatorem tych spotkań jest Kuria Generalna Zakonu Paulinów i Klasztor jasnogórski. Uczestniczyć w nich będą paulińskie Sanktuaria w Polsce. Współorganizatorem wydarzenia jest tygodnik katolicki „Niedziela”, który będzie transmitował spotkanie przez Internet (TV Niedziela), a transmisje radiowe zapewni Radio Jasna Góra. Patronat honorowy nad cyklem katechez sprawuje Polskie Towarzystwo Mariologiczne.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 listopada i osnute będzie wokół tajemnicy zwiastowania. – Nasza refleksja dotyczyć będzie tego, jak w naszym życiu ta tajemnica się dokonywała i dokonuje, jaka jest moja osobista odpowiedź na Boże wezwanie – wyjaśnił o. Tabulski. Gośćmi specjalnymi będą o. Stanisław Jarosz, paulin i Dominika Figurska, aktorka.

Następne spotkania: 8 grudnia (Nawiedzenie), 8 stycznia (Boże Narodzenie), 8 lutego (Ofiarowanie), 8 marca (Najpiękniejsza z kobiet – dysputa jasnogórska z okazji Święta Kobiet), 8 kwietnia (Boleść Matki), 8 maja (Kana Galilejska), 8 czerwca (Wniebowzięcie) i 8 lipca (Ukoronowanie).

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 roku.

Oblicza naszej Matki

mb_583.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 248 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1066439