Moja mama jest królową„Moja mama jest królową” to kolejna inicjatywa Zakonu Paulinów. Comiesięczne katechezy, poprzedzone modlitwą w Kaplicy Matki Bożej, mają przygotować do głównych uroczystości w Roku Jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – 26 sierpnia. Spotkania poprowadzi Agnieszka Porzezińska w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze, o godz. 19.30, z udziałem gości: kapłanów i świeckich. Patronat honorowy nad cyklem katechez sprawuje Polskie Towarzystwo Mariologiczne.

Raport Jasnogórski 2016Jasna Góra powraca do wielowiekowej tradycji dysput teologicznych na Sali Rycerskiej. W 50 lat po Millenium chrztu Polski pragniemy podjąć refleksję nad programem zawartym w Ślubach Jasnogórskich Prymasa Tysiąclecia. Przygotowywane przez nas wydarzenie nosi tytuł: Raport Jasnogórski 2016.

Maryja z ManaoagPapieska Międzynarodowa Akademia Maryjna wspólnie z sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Fatimie organizuje w dniach 7-9 maja 2015 roku w Rzymie Międzynarodowe Forum Mariologiczne na temat objawień Matki Bożej w Fatimie pt. Orędzie fatimskie – między charyzmatem a proroctwem.

 

Maryja z ManaoagW dniach 14-17 kwietnia w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Manaoag na Filipinach odbędzie się Trzecia Konferencja Mariologiczna Azji i Oceanii, poświęcona tematyce: Maryja Kobietą wiary. Do uczestnictwa w Konferencji został zaproszony Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Mariologicznego o. Grzegorz Bartosik OFMConv, który w dniu 14 kwietnia 2013 wygłosi referat pt: Maryja i Duch Święty.

sympozjum 2013W środę 25 kwietnia w gmachu Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbędzie się sesja naukowa zatytułowana Kult Matki Bożej na Ziemi Wieluńskiej. W ramach sesji przewidziano szereg prelekcji. O genezie kultu maryjnego i jego przejawach w Kościele Zachodnim będzie mówił ks. Dr hab.. Zbigniew Wit, emerytowany profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ewa Kozołup z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi poruszy tematykę maryjną w malarstwie sakralnym kościołów wieluńskich. O wizerunkach Matki Boskiej w Misterium Męki Pańskiej w Praszce opowie pracownik Muzeum Ziemi Wieluńskiej dr Jarosław Eichstaedt.

Oblicza naszej Matki

mb_535.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1209063