sympozjum 2013MIĘDZYNARODOWA PAPIESKA AKADEMIA MARYJNA
23° Międzynarodowy Kongres Mariologiczno-Maryjny
Mariologia poczynając od Soboru Watykańskiego II.
Recepcja, podsumowanie i perspektywy

Rzym, 4-9 września 2012

INformacje

Moi Drodzy,

Przedstawiam najnowsze informacje dotyczące przygotowań do 23° Międzynarodowego Kongresu Mariologiczno-Maryjnego w Rzymie.

 1. Program Kongresu został już zatwierdzony przez Watykan. Uprzejmie proszę więc o zapoznanie się z nim. Został on umieszczony na stronie internetowej PTM wraz z informacjami i uwagami przesłanymi przez Sekretarza Międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej – o. Stefano Cecchin’a.
 2. Uczestnicy Kongresu zostaną przyjęci na przez Ojca Świętego Benedykta XVI na audiencji w Castel Gandolfo w święto Narodzenia NMP 8 września 2012 roku. Do ustalenia pozostaje tylko, czy to spotkanie odbędzie się rano, czy po południu.
 3. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował przewodniczącym Kongresu Jego Eminencję ks. kard. Angelo Amato.
 4. Zarząd PTM na swoim posiedzeniu w Częstochowie w dniu 17 grudnia 2011 zatwierdził skład delegacji oraz  tematykę referatów, jakie zostaną wygłoszone w sekcji polskiej. Oficjalne zostaną one umieszczone na stronie PTM po zatwierdzeniu przez PAMI.
 5. Sprawy dotyczące wyjazdu i zamieszkania w Rzymie:
  • Koszty podróży, uczestnictwa w Kongresie i pobytu w Rzymie każdy z uczestników opłaca indywidualnie.
  • Oprócz prelegentów w Kongresie mogą brać udział także uczestnicy.
  • Prelegenci i uczestnicy z sekcji polskiej mogą skorzystać ze wspólnego zamieszkania i wyżywienia we franciszkańskim Kolegium „Seraphicum”, via del Serafico1 (dzielnica EUR). Dojazd do Uniwersytetu „Antonianum” metrem do stacji S. Giovanni. Proponowane koszty to: nocleg ze śniadaniem – 25 €; nocleg ze śniadaniem i kolacją – 35 €. Wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać ze wspólnego miejsca zamieszkania całej sekcji proszę o przysłanie swego nazwiska najpóźniej do końca lutego 2012 roku na mój adres elektroniczny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Nie przewidujemy wspólnego wyjazdu. Proszę aby prelegenci i uczestnicy sami kupili sobie bilety do Rzymu. W „Seraphicum” pobyt jest zarezerwowany od 3 do 10 września 2012.

 

Z wyrazami szacunku i modlitwą

 

o. Grzegorz M. Bartosik
przewodniczący Polskiego Towarzystwa Mariologicznego

Oblicza naszej Matki

mb_409.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 205 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
935127