24. MIĘDZYNARODOWY KONGRES MARIOLOGICZNO-MARYJNY
Wydarzenie z Fatimy sto lat później. Historia, przesłanie i aktualność
Fatima, 6-11 września 2016

sympozjum 2016W dniach od 6 do 11 września 2016 roku w Fatimie odbędzie się 24. Międzynarodowy Kongres Mariologiczno-Maryjny organizowany przez Międzynarodową Papieską Akademię Maryjną oraz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Fatimie. Temat Kongresu brzmi: Wydarzenie z Fatimy sto lat później. Historia, przesłanie i aktualność.

Organizatorzy ustalili już wstępny program Kongresu.

Przed południem będą miały miejsce sesje plenarne.

Jeśli chodzi o uczestnictwo Towarzystw Mariologicznych, to otrzymaliśmy od O. Vincenzo Battaglia – przewodniczącego PAMI następujące wskazania:

  1. Program przewiduje trzy popołudnia zarezerwowane na warsztaty.
  2. Warsztaty podzielone są na grupy językowe (aby umożliwić liczne uczestnictwo).
  3. W środę 7 września i w czwartek 8 września po południu przewidziane są odczyty na temat: jak przesłanie fatimskie zostało odebrane i zinterpretowane w różnych środowiskach kulturowych, teologicznych i kościelnych.
  4. Trzecie popołudnie, w piątek 9 września, zarezerwowane jest (nadal w podziale na grupy językowe) zarówno dla tych, którzy pragną zobrazować projekty badań na polu mariologicznym, nad którymi pracują, jak i w celu prezentacji projektów i działalności, które poszczególne towarzystwa mariologiczne zamierzają zrealizować. Tym samym będzie okazja, aby przejrzeć ewentualne projekty naukowe i badawcze, jakie można by wspólnie zrealizować między zainteresowanymi naukowcami.
  5. Zarówno odczyty w programie na 7 i 8 września, jak i prezentacje w programie na 9 września nie powinny przekraczać 10 minut.
  6. Sanktuarium w Fatimie oferuje 2 miejsca bezpłatne (zakwaterowanie i wyżywienie) każdemu towarzystwu mariologicznemu.
  7. Wszelkie informacje praktyczne dotyczące uczestnictwa w Kongresie zostaną przekazane w terminie późniejszym.
  8. Nazwiska i tematy poszczególnych referatówpPoszczególne Towarzystwa powinny zgłosić do Sekretariatu PAMI najpóźniej do końca listopada 2015 roku.

W związku z powyższym serdecznie zapraszam zarówno członków PTM, jak i Księży Kustoszów do uczestnictwa w tym Kongresie.

Osoby, które chciałyby wygłosić referaty w czasie warsztatów w sekcji polskiej, proszę o przysłanie proponowanych tematów najpóźniej do dnia 14 listopada 2015, gdyż zarząd PTM na swoim posiedzeniu w dniu 18 listopada 2015 ustali ostateczną listę prelegentów i przekaże ją do sekretariatu PAMI. Propozycje tematów proszę przysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oczywiście można się też zgłaszać do innych grup językowych lub tematycznych (wygłaszając referat w którymś z języków kongresowych). Te osoby również proszę o zgłoszenie proponowanych tematów do mnie do dnia 14 listopada 2015, gdyż wszystkich uczestników zgłaszają poszczególne Towarzystwa Mariologiczne.

Prosząc o opiekę Matkę Bożą Fatimską załączam wyrazy szacunku

o. Grzegorz M. Bartosik
przewodniczący PTM

Oblicza naszej Matki

mb_014.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
935074