sympozjum 2013MIĘDZYNARODOWY KONGRES
MARIOLOGICZNO-MARYJNY
Wezwani do żywej nadziei
Sanktuarium Matki Bożej Macareny od Nadziei
Sevilla (Hiszpania) 27-30 maja 2014

Moi Drodzy i Czcigodni,

Jak już informowałem podczas Zebrania Plenarnego PTM w Rokitnie we wrześniu 2013 roku, w tym roku w Sewilli (Hiszpania) w dniach 27-30 maja odbędzie się Nadzwyczajny Międzynarodowy Kongres Mariologiczny organizowany przez Papieską Międzynarodową Akademią Maryjną wspólnie z Archidiecezją w Sewilli z racji jubileuszu Sanktuarium Matki Bożej Macareny od Nadziei (María Santísima de la Esperanza Macarena). Tytuł Kongresu brzmi: Wezwani do żywej nadziei (1 P 1, 3).

Poniżej przekazuję informację i zaproszenie do udziału w tym Kongresie, jakie otrzymałem ostatnio od Przewodniczącego Międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej – o. Vincenzo Bataglia.

 1. Kongres rozpoczyna się 27 maja 2014 roku o godzinie 17:00 w katedrze w Sewilli, a kończy w piątek, 30 maja po południu w auli Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
 2. Kongres odbywa się w dwóch częściach: w godzinach porannych przez trzy kolejne dni (28, 29 i 30 maja ) odbędą się sesje plenarne, natomiast dwa popołudnia przeznaczone są na pracę w grupach językowych (28, 29 maja).
 3. Przewidziane są następujące grupy językowe: dwie hiszpańskie, angielska, francuska, włoska, niemiecka oraz grupa „Sanktuaria maryjne”.
 4. Po południu 30 maja nastąpi zakończenie Kongresu, podczas którego przewodniczący grup przedstawią wyniki prac w swoich zespołach.
 5. Oficjalnym językiem Kongresu będzie język hiszpański. Natomiast referaty podczas sesji plenarnych będą tłumaczone symultaniczne na języki: angielski, włoski i francuski.
 6. Każde Towarzystwo Mariologiczne jest zaproszone, aby przedstawić dwa referaty o długości 15 minut we wskazanej grupie językowej. Metodologia ta ma na celu wspieranie dialogu i wymiany naukowej między ekspertami z dziedziny mariologii. Teksty te zostaną opublikowane w Aktach Kongresu. Do druku można przysłać wersję rozszerzoną swego wystąpienia.
 7. Przewodniczący poszczególnych Towarzystw Mariologicznych mają przekazać do siedziby PAMI nazwiska prelegentów i tytuły ich referatów.
 8. Organizatorzy zapewniają pobyt gratis (mieszkanie i wyżywienie) oficjalnej trzyosobowej delegacji każdego Towarzystwa Mariologicznego.
 9. Pozostałym osobom, które pragną uczestniczyć w Kongresie organizatorzy proponują mieszkanie w hotelach w cenach od 29 €/dzień (Hostel młodzieżowy) do 100 €/dzień (hotel 4 gwiazdkowy). Osobom zainteresowanym mogę przesłać szczegółowe informacje.
 10. Przewodniczący poszczególnych Towarzystw Mariologicznych mają przekazać listę wszystkich uczestników Kongresu z danego kraju (patrz formularz zgłoszeniowy). Formularze zgłoszeniowe należy wysłać na adres PAMI do Rzymu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W związku z powyższym zaproszeniem informuję co następuje:

Skład naszej oficjalnej delegacji (której pobyt opłacają organizatorzy) zaproponował już zarząd PTM w Rokitnie i przedstawił na Zebraniu Plenarnym. Ponieważ jednak nie wszyscy zaproponowani prelegenci mogli udać się w tym czasie do Sewilli, dlatego nastąpiły zmiany i skład naszej delegacji wygląda następująco:

 1. O. prof. UKSW dr hab. Grzegorz Bartosik, przewodniczący PTM – grupa jęz. włoskiego (tytuł roboczy referatu: Maryja znakiem nadziei w dziele nowej ewangelizacji).
 2. Ks. prof. KUL dr hab. Janusz Lekan – grupa jęz. hiszpańskiego (tytuł roboczy referatu: Perspektywy w teologii dogmatycznej).
 3. O. dr hab. Paweł Warchoł – grupa jęz. włoskiego.

Kto z Czcigodnych członków PTM lub kustoszów chciałby jeszcze uczestniczyć w tym Kongresie, to uprzejmie proszę o zgłoszenie się do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12 lutego 2014 roku.

W przypadku pytań proszę pisać lub dzwonić do mnie na nr 691 888 841.

Przekazuję program Kongresu oraz roboczy plan pracy w grupach językowych.

Z wyrazami szacunku i modlitwą

o. Grzegorz M. Bartosik
przewodniczący Polskiego Towarzystwa Mariologicznego

Oblicza naszej Matki

mb_300.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
935153