Zobacz relację filmową

z Ogólnopolskiego Sympozjum Mariologicznego z okazji 20-lecia PTM,

które odbyło się w dniach 12-13 IX 2019 r.

w siedzibie Towarzystwa w Częstochowie,

przygotowaną przez zespół Niedziela TV. 

 

O sympozjum możesz także przeczytać tutaj:

https://www.niedziela.pl/artykul/45211/Spotkanie-mariologow-w-miescie-Maryi

 

Dziękujemy zespołowi "Niedzieli" za patronat medialny! 

Papieska Międzynarodowa Akademia Maryjna (PAMI)
w dniach 9-13 września 2020 roku
organizuje w Rzymie

 
25. Międzynarodowy Kongres
Mariologiczno-Maryjny


pod hasłem:

"Maryja i kultury dzisiaj. Modele, komunikacja, perspektywy"


(“Maria e le culture oggi. Modelli, comunicazione, prospettive”).

 

Kongres z racji pandemii koronawirusa został przełożony na 2021 rok

Główne uroczystości jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 26.08.2017Sierpień to kolejny miesiąc tego roku, który prowadzi nas przez liczne rocznice Maryjne, zwłaszcza Jubileusz 300 lat koronacji Jasnogórskiego Wizerunku Maryi koronami papieskimi, który odbył się 8 września 1717 roku. Ojcowie Paulini z Jasnej Góry kierują do wszystkich czcicieli Matki Bożej zaproszenie do wzięcia udziału w głównych uroczystościach jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dniu 26 sierpnia 2017 roku.

Matka Boska CzęstochowskaPodczas obrad Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które miały miejsce 13 i 14 marca w Warszawie, biskupi powołali Komisję Maryjną pod przewodnictwem abp. Wacława Depo. Członkami Komisji zostali: bp Łukasz Buzun, bp Henryk Ciereszko, bp Andrzej Jeż i bp Jan Wątroba.

Kard. Stefan WyszyńskiKształt polskiej drogi maryjnej w ostatnim półwieczu w dużym stopniu zależał od prac Komisji Maryjnej Episkopatu Polski. Przebieg tych prac możemy odtworzyć i poznać na podstawie zbioru protokołów z zebrań tejże Komisji, zgromadzonych i zachowanych w archiwum Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, jak również w archiwum Instytutu Prymasowskiego w Warszawie i w Częstochowie. Zbiór ten zawiera blisko 150 protokołów, które wraz z załącznikami liczą ponad 1000 stron maszynopisu. W oparciu o ten materiał źródłowy w niniejszym przedłożeniu zaprezentowany zostanie wkład Komisji Maryjnej Episkopatu…

Czytaj więcej...

Z Maryją głosimy Chrystusa i Jego EwangelięNakładem Wydawnictwa Święty Wojciech ukazały się kolejne Materiały duszpasterskie służące kształtowaniu pobożności maryjnej „Z Maryją głosimy Chrystusa i Jego Ewangelię”. Włączając się w założenia programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2016/2017 pragniemy kształtować pobożność maryjną w duchu pogłębienia osobistej więzi z Chrystusem, uświadomienia otrzymanej łaski, kształtowania postaw duchowych i moralnych oraz podjęcia odpowiedzialności za kształtowanie ducha wiary w rodzinie, społeczeństwie i grupie zawodowej.

Homilia Papieża Faranciszka - Jasna Góra 2016„Maryja oferuje nam swoją bliskość i pomaga nam odkryć, czego brakuje do pełni życia. Teraz, podobnie jak wówczas, czyni to z macierzyńską troską, ze swoją obecnością i dobrą radą, ucząc nas unikania arbitralnych decyzji i szemrań w naszych wspólnotach. Jako Matka rodziny chce nas strzec razem” – powiedział papież Franciszek w homilii na Jasnej Górze, w czasie Eucharystii będącej dziękczynieniem za 1050-lecie Chrztu Polski.

BM 19Pod koniec czerwca ukazał się 19 tom z serii Biblioteka Mariologiczna: Razem z Maryją dziękujemy za Dar Chrztu Świętego. Sympozjum Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, Spotkanie Kustoszów Sanktuariów Polskich. Wieleń Zaobrzański, Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników. 9-11 września 2015. Treść książki obejmuje 4 grupy tematyczne. W pierwszej zostały omówione korzenie polskiego chrześcijaństwa i polskiej maryjności…

Czytaj więcej...

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
817126