Ks. Jan KudłacikZmarł ks. Jan Kudłacik SAC, wieloletni kustosz sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej w diecezji radomskiej oraz członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Maryjnego. Miał 77 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 maja w kościele sanktuaryjnym Czarnej. Początek o godz. 12.00. Ks. Jan Kudłacik urodził się 23 stycznia 1937 r. w miejscowości Roczyny (powiat wadowicki). W 1950 r. rozpoczął naukę w Collegium Marianum na Kopcu w Wadowicach. Tam 8 września 1952 r. przyjął strój Stowarzyszenia i odbył nowicjat. Pierwszą konsekrację złożył 8 września 1954 r. (również w Wadowicach), zaś święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1961 r. w Ołtarzewie.

We wtorek 20 maja o godz. 9.30 w Kielcach (ul. Fosforytowa) zostanie odprawiona się Msza św. pożegnalna w parafii pw. Św. Wincentego Pallottiego. Następnie doczesne szczątki ks. Jana Kudłacika zostaną przewiezione do Czarnej, gdzie w pallotyńskim kościele sanktuaryjnym Matki Bożej Wychowawczyni o godz. 12.00 będzie miała miejsce główna Msza św. pogrzebowa, a po niej złożenie ciała do grobu na miejscowym cmentarzu.

Ks. Jan Kudłacik zmarł 18 maja w szpitalu w Kielcach. Należał do kieleckiej Wspólnoty Księży Pallotynów.

Ks. Kudłacik będąc kustoszem w Czarnej organizował przez wiele lat wypoczynek dla dzieci z rodzin ubogich, jak również dla dzieci powodzian. Organizował też uroczystości koronacyjne obrazu Matki Bożej Wychowawczyni w 1999 roku. Opiekujący się sanktuarium księża pallotyni modlą się w intencji tragicznie zmarłego biskupa Jana Chrapka. W miejscowym sanktuarium przechowywane są pierścień biskupi i różaniec należące do drugiego biskupa radomskiego. Jako wota umieszczone są pod cudownym obrazem Matki Bożej.

Polecajmy Księdza Jana Miłosiernemu Panu w naszych modlitwach. Niech Matka Boża Wychowawczyni wprowadzi go przed Oblicze swego Syna.

Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

O. Grzegorz Bartosik
Przewodniczący PTM

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1163334