Niepokalanów, 13.03.2014

Jego Ekscelencja
Ks. Abp Stanisław Gądecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
ul. Ostrów Tumski 1
61-109 Poznań

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

Ks. abp Stanisław GądeckiW imieniu Polskiego Towarzystwa Mariologicznego pragnę przekazać gratulacje i wyrazić ogromną radość z racji wyboru Waszej Ekscelencji na stanowisko Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Jako Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup wielokrotnie pokazywał przykładem życia i swoim nauczaniem, jak ważną rolę w życiu Waszej Ekscelencji odgrywa Matka Boga i Matka nasza. Wyrazem troski o maryjny aspekt duszpasterstwa w Polsce było powołanie do wspomnianej Komisji jako konsultora przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Mariologicznego i zachęta do przygotowywania materiałów duszpasterskich promujących kult Matki Bożej. Dziękujemy za to!

Nowa misja, przed którą staje Wasza Ekscelencja, z pewnością będzie związana z jeszcze głębszym zawierzeniem się Chrystusowi i Maryi oraz z jeszcze szerszym głoszeniem czci Tej, „którą błogosławią wszystkie narody”, a która od ponad sześciu wieków króluje Narodowi Polskiemu.

W dniu objęcia urzędu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski pragnę w imieniu zarządu i wszystkich członków Polskiego Towarzystwa Mariologicznego złożyć Waszej Ekscelencji najserdeczniejsze życzenia.

Niech posługa pasterska Księdza Arcybiskupa przyniesie jak najwięcej błogosławionych owoców dla Kościoła w Polsce! Niech czas Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski stanie się czasem odnowy religijnej i moralnej naszego Narodu.

Życzymy, aby Ksiądz Arcybiskup cieszył się nieustannie Bożym błogosławieństwem w dziele prowadzenia Ludu Bożego na Ziemi Polskiej do Pana Boga.

Niech Maryja wyprasza Księdzu Arcybiskupowi światło Ducha Świętego, moc apostolską i wszelkie łaski potrzebne w tej nowej misji!

W imieniu wszystkich członków Polskiego Towarzystwa Mariologicznego zapewniam o modlitwie i załączam wyrazy szacunku.

Z synowskim oddaniem

o. prof. UKSW dr hab. Grzegorz M. Bartosik OFMConv
przewodniczący PTM

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1091203