Ks. Bogdan Dziwosz20 marca 2012 roku. zmarł ks. infułat Bogdan Dziwosz, wieloletni proboszcz par. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, członek korespondent PTM.

Urodził się 22 listopada 1934 roku w Sosnowcu k. Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął w 1958 w Rzymie. Tam ukończył studia muzyczne w zakresie śpiewu gregoriańskiego i kompozycji.

Ks. Dziwosz był wikariuszem w parafiach: pw. Podwyższenia Świętego Krzyża i łódzkiej katedrze oraz kapelanem Sióstr Urszulanek w Łodzi. W latach 1978-2005 roku ks. Dziwosz był proboszczem parafii Maski Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Przez wiele lat był wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

Pełnił szereg ważnych funkcji w Kurii Archidiecezjalnej w Łodzi – był cenzorem publikacji religijnych, przewodniczącym Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościelnej oraz Komisji ds. Kultu Maryjnego i Sanktuariów. Był kanonikiem Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej, prałatem honorowym i protonotariuszem apostolskim.

W roku 2005 przeszedł na emeryturę, ale dalej uczestniczył w życiu Kościoła. Na prowadzonej przez Niego stronie internetowej można było znaleźć wiele ciekawych informacji na temat Kościoła łódzkiego

Uroczystości pogrzebowe Zmarłego odbędą się 23 marca o godz. 12 w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej, po czym, po czym ks. infułat Dziwosz zostanie pochowany na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
844957