Śp. Ks. Kardynał Józef GlempDostojni Księża Arcybiskupi i Biskupi,
Drodzy Siostry i Bracia, Członkowie Polskiego Towarzystwa Mariologicznego,

Łącząc się w żałobie z całym Kościołem w Polsce w związku z odejściem w dniu 23 stycznia 2013 roku do Domu Ojca Ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Seniora, pragniemy przede wszystkim dziękować dobremu Bogu za posługę i świadectwo życia Tego wielkiego Pasterza i Polaka!

Jako Członkowie Polskiego Towarzystwa Mariologicznego żegnamy go jako Członka Honorowego naszego Towarzystwa (od roku 2000) i wielkiego czciciela Matki Bożej.

Dziękujemy też za to, że dnia 15 marca 1999 roku Ksiądz Prymas Kardynał Józef Glemp jako Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał dekret powołujący do życia Polskie Towarzystwo Mariologiczne oraz zatwierdził jego statut.

Polecajmy Zmarłego Księdza Prymasa dobremu Bogu, zarówno w czasie uroczystości pogrzebowych, które odbędą się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie 28 stycznia 2013 roku o godz. 11.00, jak i w modlitwach indywidualnych.

Niech Najświętsza Maryja Panna, którą tak kochał i której tak wierni służył, wprowadzi go przed oblicze naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

o. Grzegorz M. Bartosik OFMConv
przewodniczący wraz z zarządem PTM

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
1091141