Wstawianie artykułu

1. Wybierz polecenie Wstaw artykuł z sekcji Strefa użytkownika.

2. W polu Tytuł wpisz tytuł artykułu.

3. W zaznaczone pola edytora wpisz tekst artykułu. Można wkleić gotowy artykuł z innego edytora, np. Worda. Należy wtedy kliknąć ikonkę Wklej z Worda, pojawi się okienko, w które należy wstawić poleceniem Wstaw (lub poleceniem Wklej (Ctrl-V)) wcześniej skopiowany dokument Worda. Objaśnienie ikon edytora znajduję się w artykule Edytor JCE 1.5.6.

wstawart03

 

4. Zaznacz sekcję i kategorię, do której chcesz przypisać artykuł.

5. Zdecyduj, czy opublikować artykuł natychmiast po zapisaniu – pozostaw zaznaczoną opcję Tak lub zaznacz Nie.

6. Zdecyduj, czy umieścić go na stronie startowej – pozostaw zaznaczoną opcję Nie lub zaznacz Tak.

7. W rubryce Inna nazwa autora wpisujemy autora artykułu, gdy jest on inny, niż osoba edytująca. Jeśli tego nie uczynimy, jako autor będą wyświetlane dane osoby edytującej w formie podanej przy rejestracji.

8. W rubryce Rozpocznij można wpisać datę rozpoczęcia, a w rubryce Zakończ publikowanie datę zakończenia wyświetlania w witrynie artykułu (po zakończeniu publikowania artykuł umieszczany jest w archiwum). Dla ułatwienia wpisywania daty można skorzystać z przycisku Kalendarz umieszczonego po prawej stronie rubryk.

9. Zdecyduj o poziomie dostępu. Gdy wybierzesz poziom Powszechny, artykuł będzie widoczny dla wszystkich odwiedzających witrynę; gdy wybierzesz poziom Zalogowani, artykuł będzie widoczny tylko dla osób zalogowanych.

10. W polu Metadane Opis możesz umieścić zwięzłe streszczenie artykułu (ok. 20 słów). Informacje te wykorzystywane są przez wyszukiwarki internetowe, indeksujące zawartość stron internetowych.

11. W polu Słowa kluczowe możesz umieścić zestaw słów sygnalizujących treść, by pomóc wyszukiwarkom internetowym i innym systemom w klasyfikacji artykułu. Wyrazy i wyrażenia oddzielaj przecinkami. Po przecinkach nie trzeba zostawiać spacji. Wielkość liter nie ma znaczenia. Słowa kluczowe ułatwiają pracę sieciowym programom indeksująco-wyszukiwawczym i zwiększają szansę znalezienia strony przez innych użytkowników. Wybierz z artykułu kilka najważniejszych słów i wyrażeń i umieść je tutaj w takiej formie, w jakiej zostały użyte w artykule, a w artykule użyj ich w formie, w jakiej stosują je najczęściej użytkownicy i w jakiej użytkownicy najprawdopodobniej będą je wpisywać w wyszukiwarkach internetowych.

 

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
935119