Z wielką radością informujemy, że 14 marca 2020 roku
o. prof. dr hab. Grzegorz BARTOSIK OFMConv
został wybrany prowincjałem
Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Konwentualnych pw. Matki Bożej Niepokalanej
na kadencję 2020-2024.

O. prof. dr hab. Grzegorz Bartosik OFMConv 

Ojcu Prowincjałowi życzymy asystencji Ducha Świętego,
opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana Kolbego.

Nowowybrany Ojciec Prowincjał  w latach 2008-2017,
czyli przez trzy kadencje pełnił funkcję przewodniczącego
Polskiego Towarzystwa Mariologicznego.  

logo ptm4Zarząd Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, obradujący w dniu 19 kwietnia 2017 roku w Zakopanem, w związku z art. nr 18 Statutu PTM, podjął uchwałę o zwołaniu Zwyczajnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Plenarnego Polskiego Towarzystwa Mariologicznego na dzień 16 września 2017 roku. Zebranie odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach (ul. Krzeptówki 14; 34-500 Zakopane) o godz. 15.15 (I termin) lub o godz. 15.30 (II termin).

O. Stefano Cecchin OFMDnia 21 lutego 2017 roku Jego Świątobliwość papież Franciszek powołał na stanowisko Przewodniczącego Międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej o. prof. Stefano Cecchin’a OFM, dotychczasowego sekretarza PAMI, który w związku z upływem kadencji zastąpił dotychczasowego przewodniczącego - O. Vncenzo Battaglia OFM. Nowym sekretarzem PAMI został mianowany o. prof. Bogusz Matula OFM z polskiej Prowincji Ojców Bernardynów.

ks. Michał MaciołkaWe wtorek, 2 sierpnia 2016 roku, w Święto Matki Bożej Anielskiej odszedł do Pana w wieku 80 lat Ś. P. Ksiądz Prałat dr Michał Maciołka, prałat honorowy Jego Świątobliwości, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, wykładowca teologii dogmatycznej, wybitny teolog i mariolog, autor licznych publikacji poświęconych czci Najświętszej Maryi Panny.

Abpa Zygmunt ZimowskiW wieku 67 lat zmarł Abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia, Członek Zwyczajny PTM (od roku 2002) i wielki Czciciel Matki Bożej. W latach 2002–2007 był biskupem diecezjalnym radomskim. Od 2014 r. abp Zimowski zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 12 lipca ok. godz. 23.50 po ciężkiej chorobie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Radomiu. Wcześniej zaplanowano pożegnanie w jego rodzinnych stronach.

O. Zachariasz JabłońskiZ bólem, ale i z chrześcijańską nadzieją informuję, że dzisiaj, 26 listopada 2016 roku, odszedł do Domu Ojca, w wieku 75 lat, Ś. P. o. prof. dr hab. Zachariasz Jabłoński OSPPE, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, autor wielu publikacji mariologicznych, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego „Kolbianum” w Niepokalanowie.

Bp Henryk CiereszkoPodczas 368 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie w dniach 11-12 marca 2015 roku, Księża Biskupi dokonali zmiany na stanowisku przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Sanktuariów. Nowym przewodniczącym został J. Eksc. Ks. Biskup dr hab. Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej i biskup tytularny Dices.

O. Dionizy ŁukaszukZ bólem, ale i z chrześcijańską nadzieją informuję, że 5 września 2014 roku odszedł do Domu Ojca Ś.P. o. prof. dr hab. Dionizy Łukaszuk OSPPE, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, wybitny dogmatyk, autor wielu publikacji mariologicznych. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 9 września o godz. 11.00 w kościele OO. Paulinów na Skałce w Krakowie.

Podkategorie

Odpowiedzi na zadawane pytania

Oblicza naszej Matki

mb_587.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
712233