szybkie pozyczki

ks. Michał MaciołkaWe wtorek, 2 sierpnia 2016 roku, w Święto Matki Bożej Anielskiej odszedł do Pana w wieku 80 lat Ś. P. Ksiądz Prałat dr Michał Maciołka, prałat honorowy Jego Świątobliwości, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, wykładowca teologii dogmatycznej, wybitny teolog i mariolog, autor licznych publikacji poświęconych czci Najświętszej Maryi Panny.

Abpa Zygmunt ZimowskiW wieku 67 lat zmarł Abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia, Członek Zwyczajny PTM (od roku 2002) i wielki Czciciel Matki Bożej. W latach 2002–2007 był biskupem diecezjalnym radomskim. Od 2014 r. abp Zimowski zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 12 lipca ok. godz. 23.50 po ciężkiej chorobie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Radomiu. Wcześniej zaplanowano pożegnanie w jego rodzinnych stronach.

O. Zachariasz JabłońskiZ bólem, ale i z chrześcijańską nadzieją informuję, że dzisiaj, 26 listopada 2016 roku, odszedł do Domu Ojca, w wieku 75 lat, Ś. P. o. prof. dr hab. Zachariasz Jabłoński OSPPE, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, autor wielu publikacji mariologicznych, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego „Kolbianum” w Niepokalanowie.

Bp Henryk CiereszkoPodczas 368 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie w dniach 11-12 marca 2015 roku, Księża Biskupi dokonali zmiany na stanowisku przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Sanktuariów. Nowym przewodniczącym został J. Eksc. Ks. Biskup dr hab. Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej i biskup tytularny Dices.

O. Dionizy ŁukaszukZ bólem, ale i z chrześcijańską nadzieją informuję, że 5 września 2014 roku odszedł do Domu Ojca Ś.P. o. prof. dr hab. Dionizy Łukaszuk OSPPE, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, wybitny dogmatyk, autor wielu publikacji mariologicznych. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 9 września o godz. 11.00 w kościele OO. Paulinów na Skałce w Krakowie.

Ks. Jan KudłacikW niedzielę 18 maja 2014 roku, w wieku 77 lat, zmarł w szpitalu w Kielcach ks. Jan Kudłacik SAC, wieloletni kustosz sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej w diecezji radomskiej oraz członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Maryjnego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 maja w kościele sanktuaryjnym Czarnej. Początek o godz. 12.00.

O. Bogusław Kochaniewicz OPZ radością informuję, że członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, O. Bogusław Kochaniewicz OP, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uzyskał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych. Ojciec Bogusław Kochaniewicz jest cenionym teologiem i mariologiem, autorem wielu publikacji i członkiem towarzystw naukowych w Polsce i na świecie. Tytuł profesora otrzymał za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

Ks. abp Stanisław GądeckiKs. abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański został nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. W związku z tym o. Grzegorz Bartosik, przewodniczący PTM, skierował do Czcigodnego Nominata list gratulacyjny.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
165687