Jesteśmy napełnieni Duchem ŚwiętymNakładem Instytutu Gość Media ukazały się Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2017/2018 „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Istotą Programu jest ożywienie sakramentu bierzmowania w osobach, które go przyjęły, nawet kilkadziesiąt lat temu, i przypomnienie, do czego on zobowiązuje i uzdalnia..

W tym roku, inaczej jak w latach poprzednich, przygotowano 5 zeszytów tematycznych: maryjny, teologiczno-pastoralny, homiletyczny, liturgiczny i katechetyczny.

Jak co roku, Polskie Towarzystwo Mariologiczne przygotowało do tego programu Zeszyt maryjny, który zawiera homilie na uroczystości i święta maryjne, dziewięć konferencji, przeznaczonych przede wszystkim na pielgrzymki do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę, lub na dziewięciodniowe nowenny przed odpustami lub innymi uroczystościami maryjnymi. Proponujemy też pięć wersji rozważań różańcowych.

Jesteśmy przekonani, że Maryja, jak nikt inny, potrafi rozpoznać dary i owoce Ducha Świętego w różnych sytuacjach naszego życia. Przystępując do lektury tegorocznych materiałów maryjnych, bądźmy przekonani, że dzięki „Duchowi, który umacnia miłość”, pozycja Matki Najświętszej w zbawczej misji Kościoła jest wyjątkowa. Przewyższa Ona bowiem zbawczą rolę aniołów i świętych, w tym kolegium Dwunastu, z Piotrem naszych czasów na czele.

Czytaj więcej…

Oblicza naszej Matki

mb_160.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
338755