szybkie pozyczki

Matka Boska CzęstochowskaPodczas obrad Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które miały miejsce 13 i 14 marca w Warszawie, biskupi powołali Komisję Maryjną pod przewodnictwem abp. Wacława Depo. Członkami Komisji zostali: bp Łukasz Buzun, bp Henryk Ciereszko, bp Andrzej Jeż i bp Jan Wątroba.

Kard. Stefan WyszyńskiKształt polskiej drogi maryjnej w ostatnim półwieczu w dużym stopniu zależał od prac Komisji Maryjnej Episkopatu Polski. Przebieg tych prac możemy odtworzyć i poznać na podstawie zbioru protokołów z zebrań tejże Komisji, zgromadzonych i zachowanych w archiwum Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, jak również w archiwum Instytutu Prymasowskiego w Warszawie i w Częstochowie. Zbiór ten zawiera blisko 150 protokołów, które wraz z załącznikami liczą ponad 1000 stron maszynopisu. W oparciu o ten materiał źródłowy w niniejszym przedłożeniu zaprezentowany zostanie wkład Komisji Maryjnej Episkopatu…

Czytaj więcej...

Z Maryją głosimy Chrystusa i Jego EwangelięNakładem Wydawnictwa Święty Wojciech ukazały się kolejne Materiały duszpasterskie służące kształtowaniu pobożności maryjnej „Z Maryją głosimy Chrystusa i Jego Ewangelię”. Włączając się w założenia programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2016/2017 pragniemy kształtować pobożność maryjną w duchu pogłębienia osobistej więzi z Chrystusem, uświadomienia otrzymanej łaski, kształtowania postaw duchowych i moralnych oraz podjęcia odpowiedzialności za kształtowanie ducha wiary w rodzinie, społeczeństwie i grupie zawodowej.

BM 19Pod koniec czerwca ukazał się 19 tom z serii Biblioteka Mariologiczna: Razem z Maryją dziękujemy za Dar Chrztu Świętego. Sympozjum Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, Spotkanie Kustoszów Sanktuariów Polskich. Wieleń Zaobrzański, Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników. 9-11 września 2015. Treść książki obejmuje 4 grupy tematyczne. W pierwszej zostały omówione korzenie polskiego chrześcijaństwa i polskiej maryjności…

Czytaj więcej...

Akt zawierzenia MB 2016Na polskiej drodze maryjnej pojawia się kolejny Akt zawierzenia Matce Bożej. Okazję do potwierdzenia naszego narodowego „przymierza z Maryją” stanowi tym razem 1050 rocznica Chrztu Polski. Podobnie, jak przed pięćdziesięciu laty w Roku milenijnym, tak i teraz chodzi o zabezpieczenie naszego narodowego chrześcijańskiego dziedzictwa w dłoniach Dziewicy Maryi – Matki Chrystusa i naszej Matki i Królowej. Ona bowiem, jak świadczą o tym wieki naszej h…

Tajemnice FatimySerdecznie zapraszamy na promocję książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia, pt. Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku, wydanej z racji 100-lecia objawień fatimskich między innymi pod patronatem Polskiego Towarzystwa Mariologicznego. Promocja odbędzie się 10 maja 2016 roku o godz. 17.00 w Warszawie w Sali Konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19.

Matka Boska Częstochowska3 maja 2016 roku o godz. 11.00 podczas uroczystej Mszy świętej pontyfikalnej zostanie dokonany Akt zawierzenia Matce Bożej Episkopatu w jedności z Kościołem w Polsce i z Polonią z racji Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu. Treść Aktu zamieszczamy poniżej.

Jasna Góra, 10 kwietnia 2016 r.

Czciciele Maryi Królowej Polski!

W 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz 50. rocznicę milenijnego Aktu oddania w niewolę miłości Matce Najświętszej za wolność Kościoła, pragnę serdecznie zaprosić na Jasną Górę na obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z udziałem Episkopatu Polski. Podczas Mszy św. pontyfikalnej zostanie dokonany Akt zawierzenia Matce Bożej Episkopatu w jedności z Kościołem w Polsce i z Polonią z racji Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu.

Kard. Karol Wojtyła 3 maja 1978 roku, jakby w testamencie, zostawił nam słowa: „Jest w tym Akcie oddania miejsce dla każdego, miejsce, które musisz wypełnić twoim życiem. Znajdź swoje miejsce! (…) Akt milenijny nie jest aktem przeszłościowym, jest skierowany ku przyszłości. Jest jakimś wielkim zarysem wychowania całego narodu, każdego i wszystkich, bo rodzi się z tajemnicy Odkupienia. (…) Jest to więc ten Akt, w którym każdy musi odnaleźć swoje miejsce”. Odnówmy zatem nasze oddanie i zawierzenie wobec Maryi, danej nam ku obronie naszego Narodu, 3 maja na Jasnej Górze.

 

 

o. Marian Waligóra

Przeor Klasztoru na Jasnej Górze

 

 

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI (1–3 maja 2016 r.)

1 MAJA 2016 r.– zakończenie Nowenny przed uroczystością zawierzenia Królowej Polski w 1050. rocznicę Chrztu Polski

17.00 – uroczysta Msza św. (Kaplica Matki Bożej)

18.30 – Sala Rycerska na Jasnej Górze

Prezentacja Millenijnego Aktu oddania Matce Bożej z 1966 r.

Dysputa Weź w opiekę naród cały w ramach Raportu Jasnogórskiego z udziałem zaproszonych Gości

2–3 MAJA 2016 r.czuwanie modlitewne Ruchów maryjnych (od Apelu Jasnogórskiego, godz. 21.00. Prowadzi Bractwo NMP Królowej Polski i Sodalicja Mariańska na Jasnej Górze).

3 MAJA 2016 r.– uroczystość NMP Królowej Polski

10.00–10.50 –przygotowanie modlitewne – Oddani Maryi w niewolę miłości ( misterium przed Aktem zawierzenia Matce Bożej, Szczyt jasnogórski)

11.00 – uroczysta Msza św. pontyfikalna pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp. S. Gądeckiego, Przewodniczącego KEP; Akt zawierzenia Matce Bożej Episkopatu w jedności z Kościołem w Polsce i z Polonią w 1050. rocznicę Chrztu Polski i 50. rocznicę milenijnego Aktu oddania(Szczyt jasnogórski).

Oblicza naszej Matki

mb_103.jpg

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
200896