Bp Damian Muskus28 września 2011 rokuw katedrze wawelskiej w Krakowie święcenia biskupie przyjął o. dr Damian Muskus OFM, od roku 2007 członek korespondent Polskiego Towarzystwa Mariologicznego. Bp Damian wybrał sobie jako zawołanie słowa Chrystusa skierowane do św. Jana: „Oto Matka Twoja” (J 19, 27). Ma to ścisły związek z faktem, że większość jego życia zakonnego i posługi kapłańskiej upłynęła w Kalwarii Zebrzydowskiej – sanktuarium maryjno-pasyjnym, gdzie przez ostatnie sześć lat był kustoszem. Do tego zawołania nawiązuje także herb, który przedstawia Maryję stojącą pod krzyżem. Herb ten posiada również akcent franciszkański. Krzyż, na którym wisi Chrystus, ma kształt krzyża z San Damiano, przed którym modlił się św. Franciszek.

Dla Polskiego Towarzystwa Mariologicznego to wielki zaszczyt, że tak wielki Czciciel Najświętszej Maryi Panny i członek naszego Towarzystwa został Biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej.

Zebranie Plenarne Polskiego Towarzystwa Mariologicznego podjęło w dniu 24 września 2011 uchwałę o nadaniu Ojcu Biskupowi Damianowi Muskusowi statusu członka zwyczajnego PTM.

Życzymy,  aby posługa pasterska Ojca Biskupa była jak najbardziej owocna, by Ojciec Biskup cieszył się nieustannie Bożym błogosławieństwem i mógł jak najwięcej uczynić dla rozwoju kultu Matki Bożej w całej Polsce!

o. Grzegorz M.  Bartosik OFMConv
Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Mariologicznego.

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
798890